איך בוחרים מסלול ריצה?

לרוץ מתי וכמה זמן שרוצים מבלי לצאת מהבית, לשמור על כושר גופני גבוה, לחטב את השרירים ולא להיחנק מעשן המכוניות שבחוץ. מכל היתרונות הללו ועוד הרבה יותר נהנים אלו אשר השכילו לרכוש מסלול ריצה, אחד ממכשירי הכושר הביתיים הפופולאריים ביותר לצד אופני כושר אליפטיקלים ואחרים. על מנת להפיק מהמכשיר את המרב ולהימנע מפציעות מיותרות, מומלץ לבחור מסלול ריצה מקצועי בהתאם לתקציב ולמטרות אימון אישיות. להלן סקירה של מספר מאפיינים חשובים בבחירת מסלול ריצה.

מה נוודא לפני רכישת הליכון כושר?

  • עוצמת המנוע – טווח איכות ההליכונים רחב במיוחד ומה שמרכיב אותו זה בעיקר עוצמת המנוע. חפשו מסלול ריצה עם מנוע בעל 7 כוחות סוס (אם אתם הולכים ולא רצים גם 6 – 6.5 יספיקו).
  • מידות המסילה– מסלולי ריצה ביתיים סטנדרטים לרוב נעים בטווח המידות של אורך מסילה 130-150 ס”מ ורוחב מסילה 42-47 ס”מ. עבור מתאמנים שרצים מומלץ לרכוש מסלול ריצה ארוך יותר מ-150 ס”מ. עבור מתאמנים גבוהים מומלץ לרכוש מסלול ריצה ברוחב 47 ס”מ ומעלה.
  • מנגנון שיפוע מכני/חשמלי במנגנון שיפוע מכני ישנן 3 אפשרויות שיפועים כאשר בכל מעבר משיפוע אחד לשני יש לרדת מהמכשיר ולשנות באופן ידני. במנגנון שיפוע חשמלי שינוי השיפוע מתבצע באמצעות הקונסולה וניתן לשלוט על רמת השיפוע וזאת מבלי לרדת מהמכשיר בנוחות מירבית.
  • מחיר – הליכוני כושר ניתן למצוא ב-2,500 ₪ וגם ב-25,000. לשימוש ביתי סביר ניתן להגביל את עצמכם לאזור ה-4,000 ₪. שימוש מאסיבי ויום יומי דורש קצת יותר.
  • הליכון כושר מתקפל או לא מתקפל – מסלולי ריצה תופסים שטח רב בבית ולכן אם יש לכם שטח מוגבל בבית חשוב לבדוק אם המסלול ריצה מתקפל ונייד על מנת לחסוך מקום בבית לא בזמן השימוש. קיימים גם  מסלולי ריצה קומפקטיים במיוחד שבקיפול ניתן לאחסן אותם מתחת לספה/מיטה. יש לציין שרוב מסלולי הריצה הביתיים מתקפלים לעומת מסלולי הריצה המקצועיים.
  • רולרים – אחראים על מסלול הריצה ופעולתו החלקה של המנוע ואמורים להיות בקוטר 5-7.5 ס”מ.
  • בולמי זעזועים – בולמי זעזועים איכותיים יפחיתו את זעזוע הנחיתה בכ- 40%-15% לעומת ריצה על אספלט או בטון. כיום ישנו מגוון רחב של מסלולי ריצה ביתיים הכוללים מערכות בלימת זעזועים מתקדמות. וכן, מסלולי ריצה מקצועיים בעלי מערכת קירור אוויר שמאפשרת משך אימון ארוך במיוחד.
  • תוכניות אימון – כמעט בכל הליכון יש מערך של תוכניות אימון מוגדרות מראש המסייעות לכם לשמור על מוטיבציה באימון על- ידי שינוי המהירות והשיפוע בפרקי זמן קבועים, בכדי לספק גיוון וסוגים שונים של אימון לגוף. בד”כ 3-5 תוכניות הן די והותר. בהליכונים מקצועיים יותר תמצאו גם תוכניות “מותאמות למשתמש” אשר מאפשרות ליצור ולשמור תוכניות מותאמות אישית, לפי ההעדפות שלכם.

שמחים שחזרתם שניכנס לחשבון ?